ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ HANDBALL CLUB
A2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 
 (Β ΟΜΙΛΟΣ)
previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

 

ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

-

 

5η Αγωνιστική Α2 Ανδρών , ΔΑΚ Άρτας
Κυριακή 25/11 , 16.00
Διαιτητές : -

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (17 & 18/11)

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ - ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ , 18/11/2018
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ 31-29 
ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 31-19 
ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ - ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 24-32

 

Uncategorised

Α/Α Ομάδα

  1. ΑΕΣΧ Πυλαίας , 18 
  2. Χιλιώτης Δράμα 86 , 18 
  3. Πρωτέας Άρτας , 15 
  4. Δίας Πολίχνης , 11 
  5. Ζαφειράκης Νάουσας , 0 
  6. ΓΑΣ Κιλκίς , 0 
  7. ΑΟ Ιωαννίνων , 0 
  8. Ασπίδα Ξάνθης , 0 
  9. Άρης Θεσσαλονίκης , 0 
  10. Αρίων Πτολεμαϊδας ,  0 


Α/Α Ομάδα

  1. ΧΑΝΘ , 34 
  2. Φαίακας Κέρκυρας , 26 
  3. ΓΣ Δράμα 86 , 24 
  4. Αρχέλαος Σαββίδης ΤΕΑΜ , 22 
  5. Πρωτέας Άρτας , 19 
  6. ΓΑΣ Κιλκίς , 17 
  7. Ζαφειράκης Νάουσας , 17 
  8. Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης , 10 
  9. ΑΟ Ιωαννίνων , 8 
  10. Δίας Πολίχνης ,  -2 


Α/Α Ομάδα

  1. ΑΕΣΧ Πυλαίας , 31 
  2. Φαίακας Κέρκυρας , 31 
  3. Ζαφειράκης Νάουσας , 28 
  4. ΓΑΣ Κιλκίς , 21 
  5. Αρχέλαος Κατερίνης , 17 
  6. Αρίων Πτολεμαίδας , 16
  7. Πρωτέας Άρτας , 11 
  8. ΑΣ Μακεδονικός , 10 
  9. Αλέξανδρος Αξιούπολης , 8 
  10. Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης , 5 

A/A Ομάδα

  1. Αερωπός Έδεσσας , 36 
  2. Αρχέλαος Κατερίνης , 26 
  3. Πρωτέας Άρτας , 25 
  4. Ζαφειράκης Νάουσας , 22
  5. ΑΕΣΧ Πυλαίας , 20
  6. ΓΕ Βέροιας 2011 , 18 
  7. ΑΟ Ιωαννίνων , 12 
  8. Αναγέννηση Άρτας  , 8 
  9. Φαίκας Κέρκυρας , 4 
  10. ΓΦΣ Παναιτωλικός , 3 


1η Αγωνιστική

ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ - ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ , 27/10/2018
ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - Γ.Α.Σ ΚΙΛΚΙΣ , 27/10/2018 
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ - ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ , 27/10/2018 
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ , 27/10/2018 


2η Αγωνιστική

ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ - ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ , 03/11/2018 
Γ.Α.Σ ΚΙΛΚΙΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ , 03/11/2018 
ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ - ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ , 03/11/2018 
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ , 03/11/2018 


3η Αγωνιστική

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ , 10/11/2018 
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ - Γ.Α.Σ ΚΙΛΚΙΣ , 10/11/2018 
ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ , 10/11/2018 
ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ , 10/11/2018 


4η Αγωνιστική

Γ.Α.Σ ΚΙΛΚΙΣ - ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ , 17/11/2018 
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ , 17/11/2018 
ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ , 17/11/2018 
ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ - ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ , 17/11/2018 


5η Αγωνιστική

ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ - Γ.Α.Σ ΚΙΛΚΙΣ , 24/11/2018
ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ , 24/11/2018 
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ - ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ , 24/11/2018 
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ , 24/11/2018 


6η Αγωνιστική

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ , 08/12/2018 
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ , 08/12/2018 
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - Γ.Α.Σ ΚΙΛΚΙΣ , 08/12/2018 
ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ ,08/12/2018 


7η Αγωνιστική

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ , 15/12/2018 
ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ - ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ , 15/12/2018 
Γ.Α.Σ ΚΙΛΚΙΣ - ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ , 15/12/2018 
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ - ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ , 15/12/2018 


8η Αγωνιστική

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ , 19/01/2019 
ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ , 19/01/2019 
Γ.Α.Σ ΚΙΛΚΙΣ - ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ , 19/01/2019 
ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ , 19/01/2019 


9η Αγωνιστική

ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ , 26/01/2019 
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - Γ.Α.Σ ΚΙΛΚΙΣ , 26/01/2019 
ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ , 26/01/2019 
ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ ,26/01/2019 


10η Αγωνιστική

ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ - ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ , 02/02/2019 
Γ.Α.Σ ΚΙΛΚΙΣ - ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ , 02/02/2019 
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ , 02/02/2019 
ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ , 02/02/2019 


11η Αγωνιστική

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - Γ.Α.Σ ΚΙΛΚΙΣ , 09/02/2019 
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ - ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ , 09/02/2019 
ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ - ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ , 09/02/2019 
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ , 09/02/2019 


12η Αγωνιστική

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ , 16/02/2019 
Γ.Α.Σ ΚΙΛΚΙΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ , 16/02/2019 
ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ - ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ , 16/02/2019 
ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ , 16/02/2019 


13η Αγωνιστική

Γ.Α.Σ ΚΙΛΚΙΣ - ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ , 23/02/2019 
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ , 23/02/2019 
ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ , 23/02/2019 
ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ - ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ , 23/02/2019 


14η Αγωνιστική

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ , 02/03/2019 
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ , 02/03/2019 
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ , 02/03/2019 
ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ - Γ.Α.Σ ΚΙΛΚΙΣ , 02/03/2019 

Previous Next

Ο Όμιλος δέχεται στις ακαδημίες του αγόρια ηλικίας 7+. Για την εγγραφή θα πρέπει υποχρεωτικά να προσκομιστεί ιατρική βεβαίωση.

Οι εγγραφές ξεκίνησαν !

Οι ακαδημιές της ομάδας τελούν υπό την συνεργασία με την Α.Ε.Κ. κατόπιν συμφωνίας μεταξύ των συλλόγων.

 

υπεύθυνη ακαδημιών

ΚΑΛΑΣΝΙΚΟΒΑ ΕΛΕΝΑ

καθηγήτρια Φυσικής αγωγής , πτυχιούχος του Κρατικού Παιδαγωγικού Πανεπιστημίου του Ροστόβ

 

γλώσσες

Ελληνικά , Αγγλικά , Ρώσικα

 

αθλητική εμπειρία

  • χρυσό μετάλλιο το 1991 με την Εθνική ομάδα Σοβιετικής Ένωσης στο WORLD YOUTH CHAMPIONSHIP
  • αθλήτρια της Εθνικής ομάδας γυναικών Ρωσίας (1992-1995)
  • αθλήτρια της AUTOMOBILIST BAKU (USSR) με την οποία κατέλαβε την 3η θέση στο πρωτάθλημα της Σοβιετικής Ένωσης (1986-1991)
  • πρωταθλήτρια με την SPARTAK KIEV (UKRAINE) (1992-1993)
  • αθλήτρια της ROSTSELMASH ROSTOV με την οποία κατέλαβε την 3η θέση στο πρωτάθλημα της Ρωσίας (1993-1995)
  • πρωταθλήτρια με την DUSLO SALA (SLOVAKIA) (1995-1996)
  • αθλήτρια της CORNEXI (HUNGARY) με την οποία κατέλαβε την 2η θέση  (1996-2000)
  • αθλήτρια της AGU ADYIF (RUSSIA) με την οποία κατέλαβε την 3η θέση  (2000-2004)
  • πρωταθλήτρια & κυπελλούχος με την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΑΡΤΑΣ (2004-2011)
  • πρωταθλήτρια & κυπελλούχος με την ΟΡΜΗ LOUX Πάτρας (2011-2012)
  • πρωταθλήτρια & κυπελλούχος με την ΝΕΑ Ιωνία (2012-2014)
  • αθλήτρια της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΑΡΤΑΣ (2014-2018)

 

Previous Next

Για την κάλυψη των αναγκών της ανδρικής ομάδας καθώς και των ακαδημιών της ο Αθλητικός Όμιλος Πρωτέας Άρτας διαθέτει δικό του προπονητικό κέντρο , στο οποίο ωστόσο έχουν την δυνατότητα να γυμνάζονται υπό την εποπτεία εξειδεικευμένων γυμναστών πολίτες όλων των ηλικιών από την ευρύτερη περιοχή.

Τις επόμενες ημέρες θα ανακοινωθούν τα νέα προγράμματα για όλες τις ηλικίες σε χαμηλότερες τιμές για την νέα περίοδο και σημαντικές εκπτώσεις για όλες τις κατηγορίες !!

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Περιφερειακή οδός 4 , Άρτα , τηλ 26810 51334

Υπεύθυνος διαχείρισης ΚΟΥΣΟΥΛΑΣ ΗΛΙΑΣ , μέλος ΔΣ του Ομίλου

 

αναμένεται η κλήρωση του κυπέλλου ..

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2018-19

Α/Α Ομάδα (4 Αγώνες)
1 ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 8
2 ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 6
3 ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 4*
4 ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ 4
5 ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 4
6 ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 3
7 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 1
8 ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 0*

 

- με αστερίσκο * οι ομάδες με αγώνα λιγότερο

- με λαχανί χρώμα οι ομάδες που προκρίνονται στα play off ανόδου

 

ΚΑΡΤΑ ΜΕΛΟΥΣ 2018-19

 

 

 

 

 

previous arrow
next arrow
ArrowArrow

ΓΡΑΦΕΙΑ Κ.Κατέρου 15 & Καραολή , τκ 47132 , Άρτα

ΤΗΛ/FAX 26810 51334

EMAIL info@proteasartas.gr

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΟΜΙΛΟΥ Λιανού Γεωργία

Free Joomla! template by L.THEME