Α2 Εθνική Κατηγορία 
Ανδρών 
 Βόρειος Όμιλος
previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 9η (26/1 & 27/1/19)

Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών , Βόρειος Όμιλος

ΑΡΙΩΝ Π. - ΠΡΩΤΕΑΣ Α.
ΑΠΟΛΛΩΝ Κ. - ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ
ΦΑΙΑΚΑΣ Κ. - ΑΡΗΣ Θ. 
ΑΡΧΕΛΑΟΣ Κ. - ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ Ν.

 

ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

-

9η Αγωνιστική Πρωταθλήματος Α2 Ανδρών (Βόρειος Όμιλος)

Εθνικό Κλειστό Γυμναστήριο Πτολεμαϊδας
Σάββατο 26/1/2019 , 18.00
Διαιτητές : -

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 8ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 

Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών , Βόρειος Όμιλος

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ Ν. - ΑΡΗΣ Θ. 32-23
ΠΡΩΤΕΑΣ Α. - ΑΠΟΛΛΩΝ Κ. 34-26
ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ - ΦΑΙΑΚΑΣ Κ. 
ΑΡΧΕΛΑΟΣ Κ. - ΑΡΙΩΝ Π. 28-28

 

Previous Next

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Ο Όμιλος δέχεται στις ακαδημίες του αγόρια ηλικίας 7+. Για την εγγραφή θα πρέπει υποχρεωτικά να προσκομιστεί ιατρική βεβαίωση.

Οι εγγραφές ξεκίνησαν !

Οι ακαδημιές της ομάδας τελούν υπό την συνεργασία με την Α.Ε.Κ. κατόπιν συμφωνίας μεταξύ των συλλόγων.

 

υπεύθυνη ακαδημιών

ΚΑΛΑΣΝΙΚΟΒΑ ΕΛΕΝΑ

καθηγήτρια Φυσικής αγωγής , πτυχιούχος του Κρατικού Παιδαγωγικού Πανεπιστημίου του Ροστόβ

 

γλώσσες

Ελληνικά , Αγγλικά , Ρώσικα

 

αθλητική εμπειρία

  • χρυσό μετάλλιο το 1991 με την Εθνική ομάδα Σοβιετικής Ένωσης στο WORLD YOUTH CHAMPIONSHIP
  • αθλήτρια της Εθνικής ομάδας γυναικών Ρωσίας (1992-1995)
  • αθλήτρια της AUTOMOBILIST BAKU (USSR) με την οποία κατέλαβε την 3η θέση στο πρωτάθλημα της Σοβιετικής Ένωσης (1986-1991)
  • πρωταθλήτρια με την SPARTAK KIEV (UKRAINE) (1992-1993)
  • αθλήτρια της ROSTSELMASH ROSTOV με την οποία κατέλαβε την 3η θέση στο πρωτάθλημα της Ρωσίας (1993-1995)
  • πρωταθλήτρια με την DUSLO SALA (SLOVAKIA) (1995-1996)
  • αθλήτρια της CORNEXI (HUNGARY) με την οποία κατέλαβε την 2η θέση  (1996-2000)
  • αθλήτρια της AGU ADYIF (RUSSIA) με την οποία κατέλαβε την 3η θέση  (2000-2004)
  • πρωταθλήτρια & κυπελλούχος με την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΑΡΤΑΣ (2004-2011)
  • πρωταθλήτρια & κυπελλούχος με την ΟΡΜΗ LOUX Πάτρας (2011-2012)
  • πρωταθλήτρια & κυπελλούχος με την ΝΕΑ Ιωνία (2012-2014)
  • αθλήτρια της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΑΡΤΑΣ (2014-2018)

 

 

 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (7 Αγώνες)
 
Α/Α Ομάδα  Βαθμοί Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά Διαφορά
1 ΦΑΙΑΚΑΣ Κ. 12 6 0 1 180 137 +43
2 ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 11 5 1 1 198 175 +23
3 ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ Ν. 11 5 1 1 192 184 +8
4 ΠΡΩΤΕΑΣ Α.  8 4 0 3 189 188 +1
5 ΑΡΙΩΝ Π.  6 3 0 4 185 186 -1
6 ΑΡΧΕΛΑΟΣ Κ.  4 2 0 5 161 168 -7
7 ΑΠΟΛΛΩΝ Κ.  3 1 1 5 166 194 -28
8 ΑΡΗΣ Θ.  1 0 1 6 153 182 -29
                 
Οι τέσσερις πρώτοι στην Βαθμολογία προκρίνονται στα play off ανόδου !   
Οι αγώνες στα play off θα διεξαχθούν με τον συνδυασμό 1-4 & 2-3 στις 2 νίκες.
Αν χρειαστεί και τρίτος αγώνας θα διεξαχθεί στην έδρα της ομάδας με την υψηλότερη βαθμολογία στην κανονική περίοδο.
Οι νικητές θα διεκδικήσουν την άνοδο στην HANDBALL PREMIER στις 2 νίκες με την αντίστοιχη διαδικασία.

 

 

 

 

 

 

previous arrow
next arrow
ArrowArrow

ΓΡΑΦΕΙΑ Κ.Κατέρου 15 & Καραολή , ΤΚ 47132 , Άρτα

ΤΗΛ/FAX 26810 51334

EMAIL info@proteasartas.gr

Free Joomla! template by L.THEME