Αν έπαιζε πλήρης και χωρίς τους τραυματισμούς της τελευταίας στιγμής , είναι σίγουρο πως η ομάδα μας, θα ξεκίναγε το δύσκολο πρωτάθλημα της Α2 χαντ μπολ ανδρών, με νίκη κι ας είχε απέναντί της, την έμπειρη ομάδα της ΧΑΝΘ. Πάλι καλά που οι παίχτες του Γιάννη Αρβαντίτη, άντεξαν και ήταν μέσα στο παχνίδι, μέχρι το τελευταίο πεντάλεπτο, που κάποια λάθη λόγω κόπωσης, αλλά και η ατυχία σε κάποιες φάσεις, που έδωσαν στην φιλοξενούμενη ομάδα την νίκη στις λεπτομέρειες.

Μορφή του αγώνα ο τερματοφύλακας Ηλίας Τσούλος, ο οποίος έπιασε τα άπιαστα , ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση ο Ιάκωβος Ιλερής ειδικά στο πρώτο ημίχρονο και ο Βασίλης Κεσίδης μέχρι το 45' όταν και αυτός τραυματίστηκε και αποχώρησε. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο συγκεκριμένο χρονικό σημείο η ομάδα ήταν μπροστά με 2 γκολ!

ΠΡΩΤΕΑΣ: Τσούλος, Τσέλιος Π. (2 τ.), Κεσίδης (4), Τλούπας, Ντάλας (2), Κίτσιος (6), Τσέλιος Ν., Γιολδάσης (3) Κώστας, Τσέλιος Γ. (2), Ιλερής (5), Μπίζγκα, Κωνσταντίνου, Βουρλούκας και Ρίζος.

ΧΑΝΘ: Ευαγγελόπουλος, Τσιρογιάννης (6), Ζευγαρόπουλος, Σαρηγάννης (2), παπαδόπουλος, Δέσπος (6), Πλατής, Βασιάδης (6), Ιωαννίδης, Παπαδόπουλος (2), Στίγγας, Τσιαμήτρος, Αργυρίου, Μπόλας (6), Χατζηαράπης και Τόγιας.

ΤΑ ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΑ: 1ο 1-2, 2ο 2-3, 3ο 5-5, 4ο 8-8, 5ο 10-10, 6ο 12-12, 7ο 13-14, 8ο 15-15, 9ο 17-16, 10ο 20-19, 11ο 21-23 12ο 24-28.

Διαιτητές: Καραπάνος – Αβράμης, Δίλεπτα: 4-2. Πέναλτι: 1/2 - 3/7