Η ομάδα μας πήρε από νωρίς κεφάλι στο σκορ, κρατώντας στο ημίχρονο προβάδισμα 3 τερμάτων, και φτάνοντας στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και στο +5, με τους Ιάκωβο Ιλερή και Βασίλη Κεσίδη πρώτα βιολιά στο σκοράρισμα. Η Δράμα πίεσε, όμως οι παίχτες του Γιάννη Αρβανίτη, με πολύ καλή άμυνα στο τέλος του παιχνιδιού, και με τον Έρντι Μπίζγκα να πραγματοποιεί το καλύτερό του φετινό παιχνίδι, πετυχαίνοντας κρίσιμα τέρματα στο τέλος του παιχνιδιού, κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 34-30, με τους πανηγυρισμούς εντός γηπέδου αλλά και στην εξέδρα από τον κόσμο που τίμησε με την παρουσία του την ομάδα μας , να είναι έντονοι.

Διαιτητές : Καραπάνος- Αβράμης

Πεντάλεπτα : 3-1 , 7-4 , 10-6 , 12-10 , 15-14 , 17-14(ημ) ,  22-17 , 23-20 , 26-23 , 28-26 , 30-27 , 34-30

ΑΟ Πρωτέας Άρτας (Αρβανίτης) : Τσούλος, Τσέλιος Π. (5), Κεσίδης (9), Ματσούκας, Ντάλας (1), Κίτσος, Τσέλιος Ν. (2), Γιολδάσης, Κώστας, Τσέλιος Γ., Ιλερής (9), Γεωργαλής, Μπίζγκα (8), Βουρλόκας, Κωνσταντίνου, Μπισκανάκης

ΓΣ Δράμας '86 (Βαλαβάνης) : Φραγκούλης, Παράσχου (1), Χαϊτίδης (6), Ιακωβίδης (9), Κοτσαμαρίκογλου (2), Κουρουτζίδης (1), Πετσάνης, Γκαμώτσος, Κράνας, Κουρτίδης (4), Παπάζογλου, Κοβογλανίδης (3), Τσιτσιγκος (2), Παγωνίδηε, Θωμίδης (2), Τρουμπούκης